מטבחים כפריים


מטבחים כפריים בסגנון פרובנס, זה חלום חיי. מטבח רומנטי עשוי עץ אלון, רחוק מרחק שנות אור מהמטבחים הלבנים המודרניים של ימינו המשדרים קור וניכור. למען האמת, שיש  מבריק חלק ללא שום פיסת אבק וחיים עליו -  עושה לי אלרגיה של ממש.

כאשר מתכננים מטבח כפרי בצורה מקצועית, האופי והתרבות המשפחתית משאירה את חותמה.

ראשית לכל, מדוע חשוב לתכנן מטבח כפרי?

המטבח כולל משטחי עבודה להכנת ובישול האוכל ומדפי ארונות. מדפים פתוחים כפי שהיה מקובל, פחות פופולריים בישראל, עקב האבק המצטבר. למרות שבמטבח כפרי זה הולך מאד – לעניות דעתי זה ממש לא חובה. העיקרון הבסיסי בתכנון המטבח הוא למעשה, התמקדות בשלושת הפונקציות של הכנת המזון: אכסון המזון ובישולו. מתן מענה לשאלות היכן יוצב ארון המזווה, ארון מיצים ומשקאות ותבלינים, ובמידת הצורך גם מגירת ירקות. עוד נקודה מאד

קריטית במיוחד במטבח קטן,  היכן ישובצו הכיריים? לא מומלץ ליד חלון שהאש לא תכבה מכל רוח, לא מומלץ ליד כיור בשל המים.  שימו לב, שאצל נגר פרטי (אם לא תלכו למעצבת מטבחים במקביל) לא יבוצע תכנון קפדני בהתאם לצרכי המשפחה וחבל. אצל חברת מטבחים תקבלו את כל השירות תחת קורת גג אחת אבל התשלום גבוה יותר. ובנוסף, כאשר מתכננים מטבח כפרי בצורה מקצועית, האופי והתרבות המשפחתית משאירה את חותמה. וכך, תקבלו תוצאה מוגמרת, מטבח כפרי מעוצב בדיוק לפי טעמכם האישי!

טיפים למטבח כפרי ולא יקר

מטבח כפרי הינו סיפור יקר יותר ממטבח סטנדרט. דלתות ארונות המטבח הכפרי בדרך כלל עשויות פולימר – רכיב יקר יותר מהפורמייקה  ומורכבות מפיתוחים עדינים שקשים מעט לניקוי.

אבל אפשרי לשלב אלמנטים כפריים גם במטבח סטנדרטי ולהגיע לתוצאות יפות.

מניסיון האישי שלי, ההמלצות שלי לחובבות מטבח כפרי שלא מעוניינות להשקיע כסף רב:

  1. להגיד לא לקלאפות
  2. להגיד לא לידיות אינטגרליות. (במקרה שלי הנגר רצה להביא לי את הידיות האינטגרליות חינם ... וניסה כל פעם לשכנע אותי לקחת)
  3. להציב שולחן מעץ ולא זכוכית
  4. לעשות חיפוי על הקיר של קרמיקה בצורת לבנים "בריקים"

מטבח הוא "לב הבית" המשפט נכון במיוחד היום, כשלרוב גם המטבח הכפרי פתוח לחלוטין לסלון.  במטבח כפרי משלבים אלמנטים של עץ, התכונה המיוחדת של עץ הינה החום והביתיות שהיא משדרת, כך גם בית עירוני בשכונה בורגנית, יהפוך לפיסת שלווה באמצע שאון העיר.