מטבחים מודרנים


טיפים ורעיונות לאנשים שחפצים במטבח מודרני

 אם לא בניתם את הבית בעצמכם, ולא קניתם בית שנבנה בעשור האחרון, כמעט בטוח שלא לגמרי תתאהבו במטבח. ואולי אפילו תשנאו אותו. המטבחים של פעם הם לא תמיד המטבחים הנוחים ביותר, ויותר מזה - לפעמים הם מאד לא נוחים. מטבחים מודרניים מאופיינים בצבעים בהירים, הרבה מקום אחסון, ועיצוב נקי . מה קורה אם אין לכם כרגע תקציב לעיצוב המטבח מחדש? להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לשדרג את המטבח מבלי לקחת הלוואה.

מתחילים מהארונות


אם החזיתות של הארונות עדיין במצב טוב, אפשר לצבוע אותן בצבע לבן ובכך להפוך את המבטח למטבחים מודרניים ייותר ומרווחים יותר. אם הן במצב רעוע, כדאי לשקול החלפתן, מפני שחזיתות ישנות, שנהרסו מרוב חום ולחות במהלך שנים רבות, משפיעות לרעה אל מראה המטבח גם כשהן צבועות בצבע חדש ומרהיב.

כדאי גם לשקול החלפת ידיות. לרוב, אנשים לא שמים לב לכמה הידיות משפיעות על האווירה במטבח. אך מדובר על שינוי זול, קל לביצוע, ושמשפיע המון על מראה המטבח. אם הידיות שלכם הן מעץ או פלסטיק, או אפילו מתחת אבל בסגנון מיושן, לכו לחנות הקרובה ותקנו משהו חדש, מודרני, ומבריק, שמתאים למטבחים מודרניים ולמראה שאתם מנסים לייצר במטבח שלכם.

ועכשיו לקירות

באיזה צבע הקירות של המטבח? לבן? משהו כהה ומכביד? לבן עם כתמים של אוכל? לצבעים יש השפעה גם על מצב הרוח - לכן, תבחרו צבע שמבטא את התחושה שאתם רוצים לחוש בכניסתכם למטבח. לדוגמא, אם אתם רוצים מטבח רגוע, כדאי לבחור בגווני הכחול, בעוד שאם אתם מעוניינים במטבח שמשדר אנרגיה, תבחרו בצבעים צהוב או ירוק. שימו לב, חשוב לבחור בגוונים בהירים יותר כדי שלא ליצור תחושה של כבדות במטבח.

אם יש לכם מקום על הקיר (או הורדתם ארונות עליונים), אפשר לשקול מדפים צפים, או לחילופין, סלסלות תלוייות, כפתרונות אחסון לא כבדים, שמוסיפים אופי, קלילות, וצבע לחלל המטבח.

מטבחים מודרניים לא חייבים לעלות הרבה אך חשוב לפעול בחכמה.