עיצוב מטבחים


על מה חשוב לשים לב כשאתם מעצבים מחדש את המטבח?

 אתם עומדים בפני החלטות קשות: עיצוב מטבחים הוא תחום מסובך, לא תמיד קל למצוא את האנשים הנכונים, את החומרים הנכונים, ועלול להיות קשה מאד להצליח לעצב את המטבח כמו שאתם רוצים, כשהתקציב שעומד לרשותכם הוא מוגבל למדי. מה תעשו? הכנו לכם רשימה של דברים שחשוב לשים לב אליהם, כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מעצבים נכון את המטבח ולא יהיה לכם על מה להתחרט אחר כך.

הדבר הנשכח אך החשוב במיוחד: שקעי חשמל

הרבה פעמים כשאנשים חושבים על עיצוב מטבחים, הם חושבים על צבע, סגנון, תוספות, וכדומה. אך הם שוכחים את העובדה שהמטבח הוא בעיקר מקום עבודה, ועל כן, עליו להיות מקום עבודה שנוח לעבוד בו ולבשל בו. אם שקעי החשמל לא ממוקמים במקומות נוחים, או שאין מספיק שקעים, או לחילופין, הם לא "חזקים" מספיק להכיל את כל מכשירי החשמל של המטבח, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתחרטים על היום בו החלטתם לשפץ את המטבח.

הקפידו על אחסון מספק ונוח

מעבר לארונות העליונים והתחתונים שנמצאים בכל מטבח סטנדרטי, תוכלו לחשוב על פתרונות חילופיים: מדפים צפים, ארון קיר שמגיע מהתקרה ועד לרצפה, סלסלות, תנור בילד אין, ועוד. החשוב פה הוא לדעת לכמה ארונות אתם זקוקים עכשיו ובעתיד, ולתכנן את המטבח כך שתוכלו לאחסן בו גם את כלי הפסח מבלי לדאוג לחוסר מקום או מה יקרה אם תקנו סט כלים גדול יותר.

על כיורים ועל כיריים

חשוב לא לשים את הכיריים קרובים מדי לקיר. כמו כן, חשוב למקם את הכיורים במקום נוח - שלא יהיה מעט מדי מקום מצידם האחד, ושלא יפרידו שיש ארוך לשני חצאים קצרים מדי מהצד השני. חשוב גם כן למקם את המקרר במקום הנכון, שלא יפריע לבישול אך לא יהיה רחוק מדי. עיצוב מטבחים הוא תחום מסובך אך מהנה, הכינו לכם רשימה של דברים שחשובים לכם, ואל תשכחו להתייעץ עם אנשי מקצוע.