צור קשר

מטבח – זה לא עניין של מה בכך!

בשנים האחרונות חל שינוי בנוגע לתפיסה של הבית בכלל ושל המטבח בפרט. אם בעבר המטבח נתפס כחלל פונקציונאלי שמיועד להכנת אוכל, בישול ואכילה, כיום המטבח הוא חלק אינטגראלי בעיצוב חלל הבית . לכן, אנשים משקיעים זמן רב ומחשבה בתכנון המטבח באופן שיענה על דרישותיהם למטבח נוח, פרקטי חדשני ומשוכלל וכמובן, איך לא- יפה ומעוצב. במאמר הבא נפרט כמה נקודות חשובות שעליכם לדעת בבואכם לתכנן מטבח חדש.

הכלל החשוב ביותר ברכישת מטבח הוא התחשבות בחלל השטח המיועד למטבח ובצרכי בני הבית. כלומר, בשלב הראשון בתכנון המטבח יש לבחון היטב את השטח שבו יבנה המטבח ולחשוב כיצד ניתן לנצל אותה בצורה המקסימלית כך שיספק נוחות לצרכיכם. צרכי בני הבית משתנים ממשפחה למשפחה ותלויים ב: כמות האנשים שמבשלים במטבח, האם המטבח הוא מקום לישיבה ולאכילה משותפת או שהוא משמש לבישול בלבד. האם אתם בשלנים מקצועיים, חובבנים או שתעדיפו תמיד אוכל מוכן על פני עמידה מייגעת במטבח...

בשלב השני עליכם לתכנן את התקציב שעומד לרשותכם למטרה זו. הגדירו לעצמכם סכום מקסימאלי שאותו תסכימו להוציא בעבור המטבח . לאחר מכן בררו עלויות של כל הפרטים במרכיבים את המטבח השלם. אל תשכחו לערוך השוואת מחירים כדי לוודא  שתשלמו את המחיר הזול ביותר בשוק. כמו כן בדקו האם שווה לכם לפרק את הרכישה ולקנות כל פריט במקום אחר או שעדיף לרכוש הכול תחת קורת גג אחת. לאחר שהמידע יהיה ברשותכם חזרו לסכום הראשוני שקבעתם ובדקו האם הוא תואם לציפיות שלכם מהמטבח ולהיצע הקיים בשטח.

כעת, עליכם לקבל החלטה היכן לרכוש את המטבח . חשוב מאוד לרכוש את המטבח מחברה מנוסה ומוכרת בתחום וידועה באמינות, אחריות , בשימוש בחומרים איכותיים ובגימור מקצועי. יש לבדוק שהחברה מתמחה בכלל הפרטים שמרכיבים את המטבח כדי שבמקרה של תקלה, תיקח אחריות ולא תפיל את האחריות על חברה נוספת שסיפקה פריט זה או אחר למטבח.

לאחר שהחלטתם היכן לרכוש את המטבח ניתן לגשת לשלב המעשי של תכנון מבנה המטבח. מטבח פתוח או סגור,  מטבח בצורת ר, בצורת ח  או  אי שבאמצעו דלפק עבודה ומסביבו השיש , הכיריים והמקרר.

תכנון מטבח הוא ענין חשוב ויש להקדיש עליו את מלוא הזמן והחשיבה כדי שתקבלו תוצאה טובה ואיכותית שתהנה אתכם לאורך שנים.